Zabieg parafinowy na dłonie
To idealne rozwiązanie problemów ze zniszczoną skórą rak. Osoby borykające się z suchym i popękanym naskórkiem na dłoniach po zabiegu z wykorzystaniem parafiny od razu zobaczą różnicę. Dłonie staną się miękkie i cudownie gładkie. Efekt utrzymuje się przez kilka dni. Parafina na dłonie w domu polecana jest przede wszystkim jesienią i zimą ze względu na mocno rozgrzewające działanie.
Kosmetyczne właściwości parafiny
Parafina jest produktem destylacji ropy naftowej. Zawiera specjalne substancje o właściwościach natłuszczających. Chociaż sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku czego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.
Po zabiegu parafinowym skóra dłoni jest w wyczuwalny sposób bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Parafina idealnie poprawia kondycję przesuszonej, szorstkiej skóry. Rozgrzewająca kąpiel skutecznie usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Po zabiegu warto użyć także środków zawierających kolagen - w ten sposób jeszcze głębiej nawilżymy dłonie. Warto wiedzieć, że parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia.
LEK. IZABELA LENARTOWICZ - Dermatolog.
” Zabiegi parafinowe mogą być skuteczne, jeśli są odpowiednio dobrane do rodzaju skóry lub schorzenia. Podgrzewając parafinę, działamy miejscowo, ciepło rozgrzewa tkanki bezpośrednio pod skórą, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew szybciej dopływa do chorych narządów. Podgrzana parafina powoduje rozluźnienie mięśni i łagodzenie bólu. Parafina działa na wygładzenie i zmiękczenie naskórka, poprawienie elastyczności i jędrności skóry, regeneruje skórę, poprawia stan paznokci “
Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego
Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, a także egzema. Jeżeli osoba poddająca się zabiegowi cierpi na niewydolność układu krążenia, nie powinna aplikować parafiny na rozległy obszar ciała podczas jednego zabiegu.